O nás


Začalo to Partou z Boršova...

V roce 2015 se nevšedním způsobem potkali žáci, rodiče a zástupci jedné praktické školy. Zažili spolu mnohé a bylo jim spolu dobře. Zjistili, že škola života je nejlepší učitelka.  

V rámci dobrovolnického projektu Praktická škola pro život (Vilímek, 2015) se společně naučili vyrábět např. hmyzí hotel, ptačí krmítka, zrcadla s dřevěným rámem, umělecké dárkové předměty (korálkování, malování na sklo, práce s papírem a textilem). Dále získali základy pěstování a sběru ovoce, zeleniny a bylinek. Také si vyzkoušeli úklidové a zahradní práce v reálných pracovních podmínkách, pořádali výlety, trávili společné chvíle s rodinami, v přírodě a všude tam, kde se cítili dobře...

Farma Sen aneb pokračujeme

A jednou jsme se rozhodli, že by se chtěli setkávat i po skončení praktické školy. A začal se rodit sen - FARMA SEN - sociální farma aneb komunitní centrum v přírodě.

A tak se začalo rodit svobodné místo pro setkávání, práci i zábavu lidí zdravých a lidí se zdravotním postižením. S uvědoměním, že každý je odlišný (vzhled, myšlení, cítění, zdavotní stav, rodinné a sociální zázemí apod.) a to se stalo výzvou k společnému učení a růstu.

Hlavní cílovou skupinou komunitního centra jsou lidé - nadšenci pro přírodu a komunitu, dospělí lidé s mentálním postižením a lidé s poruchami autistického spektra, kteří po skončení školy (základní, střední nebo vysoké) hledají velmi obtížně pracovní uplatnění.

Chceme vytvořit příležitost pro pracovní uplatnění v následujích třech klíčových oblastech:

1)  Kultivace a pěstování - ruční práce v přírodě, ovocné keře a stromy, sezónní zelenina, bylinné záhony.

2)  Chov - v první fázi především ovce, později kozy a možná i koně.

3)  Stavební a řemeslné práce - dřevo, kámen, papír, textil, hlína a sklo.

Postupně chceme nabídnout naše produkty a služby v mikroregionu Podchřibí (okolí Vřesovic u Kyjova). Naším cílem je se uživit prací a žít zábavou.